Isıcam Sistemleri S T

Temperlenebilir Isı Kontrol Kaplamalı Yalıtım Camı Ünitesi

 

 

  • Isıcam S T, Şişecam Düzcam'ın temperlenebilir ısı kontrol (Low-E) kaplamalı camı Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam kullanılarak üretilen yalıtım camı ünitesinin markasıdır. 
     
  • Isıcam S T, bünyesinde bulunan Low-E kaplamalı cam Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam sayesinde; 
    • Kışın sıcağı içeride tutarak, ısı kayıplarını, Standart Çift Cam'a göre %50 azaltır, yakıt giderlerinden tasarruf sağlar.
  • Güneş ısısından maksimum oranda yararlanılmasını sağlarken, şeffaflıktan ve doğal gün ışığından ödün vermez, standart çift cam'a yakın görüntüdedir.
     
  • Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler.


Standart çift cam yerine Isıcam S T kullanılması durumunda yapılan ek harcama, sağlanan enerji tasarrufu ile 1-2 yılda geri döner. 
Standart ve Yönetmelikler: Ülkemizde Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında daha iyi bir yalıtım performansı ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla “Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği” uygulanmaktadır. Yönetmelik, yapı malzemesinin yalıtım değeri ve hesap yöntemleri için TS 825 Isı Yalıtım Kuralları Standardını referans olarak almaktadır. TS 825 Isı Yalıtım Kuralları Standardında, pencereler için istenen ısı geçirgenlik katsayısının (Upencere) sağlanabilmesi için Low-E ve Solar Low-E kaplamalı çift camların ( Isıcam S, Isıcam K, Isıcam S T, Isıcam K T) kullanılması gerekmektedir.
Standart kullanımda ısı kontrol (Low-E) kaplaması; Isıcam S T ünitesinin 2. yüzeyinde yer almalıdır. Kışları çok sert geçen yörelerde ise 3. yüzeyde de kullanılabilir.