Cephe Sistemleri

STRÜKTÜREL SİLİKON CEPHE GİYDİRME SİSTEMİ

Strüktürel silikon cephe giydirme sistemi silikon uygulaması ile tamamen cam görünümlü giydirme cephe sistemidir.Giydirme cephe profilleri ile bina dizayn faktörleri dikkate alınarak düşeyde ve yatayda Jx ve Jy değerleri belirlendikten sonra kullanılacak yatay ve dikey profilleri ile birleşim yöntemidir.

 

TRANSPARAN CEPHE 

     

Transparan giydirme cephe,yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemidir.Transparan cephelerin uygulama amacı gün ışığından en iyi şekilde faydalanmak ve iç mekanı açığa çıkartmaktır.

 

SİLİKON CEPHE

 

Silikon Cephe, dış yüzeye kaplanacak camları küçük bir çizgi ile bir bütün olarak göstermeyi sağlayan yani kesintisiz bir cam cephe görüntüsü elde etmeye yarayan sistemdir. Bu birleştirme işlemi çift EPDM fitil veya özel  silikon ile sağlandığından hem dayanıklı hem de yalıtım açısından oldukça işlevseldir.

Günümüzde özellikle rezidans,otel ve hastanelerde silikon cephe kullanımı oldukça artmıştır.Konutların bir bölümü de silikon cephe yapılmaktadır.Burda ısı kontrolünün önemine dikkat edilmesi gerekir.

Silikon cephe sistemlerinde kesinlikle uyulması gereken kural ya ön camın (renkli reflektif veya renkli düz camın temperlenebilir low-e kaplamalı olması veya ikinci camın low-e kaplamalı olmasıdır ancak bu şekilde ısı kontrolü sağlanabilir aksi takdirde sistem sadece güneş kontrolü yapacaktır